Gorkého 40, Brno-střed
+420 607 028 171
info@behejbrno.com

Středisko rané péče děkuje běžcům za podporu – test TELLER už pomáhá vyšetřit děti s postižením zraku.

Středisko rané péče děkuje běžcům za podporu – test TELLER už pomáhá vyšetřit děti s postižením zraku.

Sociální služba Středisko rané péče Brno, která podporuje rodiny s dětmi s postižením zraku, spolupracuje s BehejBrno.com už třetím rokem. Organizátoři a účastníci závodů přispěli na pomoc těmto rodinám celkem už 47 730 Kč, a za to velmi děkujeme.

Na závodu Bike & Run Festival v září 2018 jsme vyhlásili sbírku na patentovaný test TELLER pro vyšetření zraku, který nám pomůže s dětmi správně cvičit. Všechny děti z rodin, ke kterým dlouhodobě jezdíme, podstoupí na začátku služby tzv. funkční vyšetření zraku. Tím se zjistí, jak reálně používají zrak v běžném životě – při orientaci v prostoru, při hře a ostatních činnostech. Certifikovaný test TELLER umožňuje díky „kukátku“ v každé desce nejpokrokovější způsob vyšetření a je velmi univerzální – pro děti menší i větší, pro děti s různými zrakovými vadami a s jakýmikoliv specifickými potřebami. Výsledkem vyšetření je informace, jak dítě reálně vidí. S ohledem na to ve spolupráci s rodiči připravíme plán, jak s dítětem budeme pracovat. Navrhneme různé způsoby cvičení, tzv. stimulace zraku, která mu pomůže zlepšit vidění. A to má pak velký vliv na jeho soběstačnost, samostatnost a celkové možnosti v dalším životě. Na začátku tohoto procesu hraje důležitou roli právě test TELLER.

Vzhledem k tomu, že jde o patentovaný výrobek, není test levná záležitost: pořídili jsme jej od ověřeného dodavatele ze zahraničí za 127 750 Kč. Velmi děkujeme všem účastníkům závodu, kteří při registraci na Bike & Run Festival na sbírku přispěli a zvláště běžci Pavlu Holcovi, který se v náš prospěch vzdal finanční prémie 2 000 Kč. Raná péče tak získala celkem 9 550 Kč, který jsme použili právě na nákup testu TELLER.

Děkujeme organizátorům z BehejBrno.com, že nám sbírku umožnili a těšíme se na příští společnou aktivitu – charitativní Minidesítku v rámci Brněnského půlmaratonu 14.4.2019!