Tester Jakub nám napsal o svých prvních zkušenostech s modelem ON Cloudsurfer. Tady jsou.

V botách jsem prozatím běžel 4x. Poprvé 6,7 km tempem 5:55/km, pak trénink na oválu 600:300 hodně volně v tempu lehce pod pět. Ráno na to výklus 4,9 km v tempu 5:39/km. Naposled svižnější běh 5,2 km – 4:45/km. Na delší běh v nich stále ještě čekám.

Už na pohled je vidět, že je bota celkem lehká a bude vybízet ke svižnějšímu běhu. Bota je celkově precizně zpracovaná a nemá žádné výrobní nedokonalosti. Svršek má lepené švy, které vůbec necítíte. Mezipodešev je podobná tempovým modelům a podešev tvoří obláčky. Obláčky mi dělaly starost, bál jsem se, že budou boty zbytečně měkké a houpavé.

Při první běhu jsem zjistil, že bota výborně tlumí a zároveň zůstává tvrdá a dynamická. Boty výborně drží jak při změně směru, tak při záběru. A to i na mokru. V terénu jsem v nich nebyl a ani to neplánuji. Zvláštně působí tvrdá špička, která ale nemá na pohodlí nebo běh žádný vliv. Celkově bych botu zatím hodnotil jako hodně pohodlnou, dynamickou a technologicky vyspělou. Jediná vada jsou tkaničky, které trošku kloužou. Ale to se dá vyřešit lepším vázáním, nebo výměnou. Rozhodně se těším na další kilometry v nich naběhané.

Pro představu přidávám boty, které v současné době běhám: Diadora N-4200-2-ST 2x, Diadora N-2100-1, Adidas adizero adios, Salming Race, Kalenji Trail XT 6.

P.S. Na delší výběh nečekaly boty dlouho. Jakub v nich absolvoval Mainova Frankfurt Marathon v čase 3:16:04. Těšíme se na jeho další dojmy.

loading