Gorkého 40, Brno-střed
+420 607 028 171
info@behejbrno.com

CRAFT Brněnský půlmaraton | desítka

 

CRAFT Brněnský půlmaraton | desítka

Termín: Neděle 19. 4. 2020 v 11:00 hodin            VÝSLEDKY INFORMACE PRO BĚŽCE O STARTOVNÍCH ČÍSLECH REGULATIONS ENG   

Popis tratě a propozice:

Trať je na 100% zpevněném povrchu (asfalt, beton, městská dlažba), značení je po každém kilometru, profil rovinatý s minimálním převýšením. Závodníci na trati desítky (10,5 km) absolvují jeden okruh, závodníci na trati půlmaratonu absolvují okruhy dva. Délka dvou kol odpovídá délce půlmaratonu, tj. 21 097,5 metrů a běžcům nabízí jedinečnou šanci proběhnout se místy, kudy to za normálních okolností jde jen velmi stěží.Trať Brněnského půlmaratonu splňuje všechna kritéria požadovaná IAAF/AIMS pro měření tratí na silnici ve smyslu schválené metodiky  (The Measurement Of Road Race Courses, 2004) a pravidel atletiky (pravidlo č. 240 Závody na silnici). Start i cíl se nachází v centru Brna na náměstí Svobody. Odtud se běžci vydávají vstříc trati závodu. Ze startu se závodní pole rozeběhne mírně z kopce pěší zónou Masarykovy ulice a pokračovat bude po ulici Nádražní a Nové Sady až k hale Rondo. Podél řeky Svratky ulicí Poříčí se závodníci dostanou až k areálu BVV a následně k Velodromu (brněnským známý jako „Favál“). A tady je čeká něco, co jim nenabídne asi žádný jiný podobný závod. Absolvují celý jeden okruh po povrchu, který jinak brázdí jen galusky dráhových speciálů. Na Velodromu je připravena první občerstvovací stanice. Voda, iontové nápoje, ovoce atd.        Vzápětí následuje další dlouhý úsek podél areálu BVV a běžci se dostanou k bráně číslo 7, kde začíná část závodu areálem výstaviště. Po vyběhnutí bránou číslo 10 a po zdolání krátkého stoupání se provléknou kolejovou smyčkou u tramvajového depa. Výstaviště budou mít po pravé ruce v dlouhém rovném úseku, vedoucím ulicí Hlinky až k hlavnímu vchodu a nádvoří výstaviště. Tam je připravena druhá občerstvovací stanice pouze s pitným režimem. Dále se trať u hotelu Voroněž napojuje na již známou trasu. V jejím protisměru se běžci dostávají zpět na  náměstí Svobody, kde je mohou povzbudit přítomní diváci. Do cíle se však dostanou až po otočce na Rašínově ulici, po které je čeká již jen 150 metrů dlouhý finish a cíl. A pro ty, co si dají celý půlmaraton pěkně ještě jedno kolo…        Všichni, kteří doběhnou do cíle se mohou radovat z originálních medailí. Na vítěze čekají peněžní prémie i hodnotné ceny.

Mapa a detaily závodu:

1. kolo Start – Náměstí Svobody. 1 km – Ul. Nové Sady, v křižovatce s ul. Soukenická, u sloupu veřejného osvětlení č. 12-99 2 km – Poříčí č. 11/9 (MU-Pedagogická fakulta), proti dopravní značce „Přechod pro chodce“ 3 km – Ul. Křížkovského, železniční kolej u brány č. 3 4 km – Ul. Bauerova, u Ústavu sportovní medicíny, proti pravé hraně vjezdu do objektu, značeno na zídce 5 km – Spojovací cesta mezi pavilonem Z a bránou č. 10, značeno na betonové zdi vlevo 6 km – Cyklostezka v ul. Hlinky, proti sloupku tramvajové zastávky Lipová směr do centra, značeno na sloupku veřejného osvětlení č. TSB 0282-081 7 km – Volný prostor před hlavním vchodem (brána  č. 1), proti zastávce autobusu č. 82 za sousoším 8 km – Ul. Poříčí, před budovou ČUT Brno před křižovatkou s ul. Křížová-Vídeňská, značeno na zdi vlevo 9 km – Ul. Nové Sady 32, proti 1. oknu zleva 10 km – Ul. Masarykova, proti vchodu do Staré radnice OBRÁTKA – 10 548,75 m – Ul. Rašínova, roh s ul. Jakubská, u budovy ZŠ a MŠ, značeno na sloupku před školou Cíl – Cílový oblouk, cca 150 metrů od obrátky 2. kolo – stejná trasa (plus 10 km) CÍL – 21,095 km – nám. Svobody, cílový oblouk Výškový profil trati Trať závodu je v podstatě převážně rovinatá. První převýšení je prakticky jen mírné klesání hned po startu v ul. Masarykova a Nádražní do ul. Nové Sady, stoupání pak ve stejném úseku při cestě zpět. Druhé mírné stoupání je od brány č. 10 k vozovně Pisárky, klesání pak v krátkém seběhu z cyklostezky v ul. Hlinky na prostranství před hlavním vchodem. Celkem nepřesahuje 20 m v jednom kole. Závod se koná v nadmořské výšce cca 200 – 220 m. Časový limit:
 • půlmaraton: 3 hodiny
 • desítka: 3 hodiny
Technické zázemí: převlékárny a šatny, úschova tašek, mobilní toalety. Zdravotnická služba: Lékařská záchranná služba bude k dispozici v prostoru startu a cíle a v areálu Velodromu. Občerstvení: Pro závodníky je na trati půlmaratonu připraveno pět občerstvovacích stanic (3,2 – 6,6 – 10,5 – 13,7 – 17 km), na desítce dvě (3,2 – 6,6 km). Každý závodník obdrží občerstvení i po doběhu v cílovém prostoru. Rozhodčí: S licencí ČAS. Vyhlášení vítězů: V prostoru startu a cíle po doběhu prvních tří závodníků ve všech kategoriích v cca 13.30 hodin. Startovní čísla Vyzvednutí sportovních tašek a startovních čísel: 
 • v pátek 17. dubna 2020 od 10:30 do 18 hodin v Běžecké speciálce na ulici Gorkého 40
 • v sobotu 18. dubna 2020 od 9 do 14 hodin v Běžecké speciálce na ulici Gorkého 40
 • v neděli 19. dubna 2020 od 8 do 10:30 hodin v zázemí pro závodníky v ZŠ Rašínova
Výdej tašek probíhá podle startovního čísla, které bylo přiděleno a zveřejněno na webu. Startovní tašku nemusí vyzvedávat závodník osobně. V letošním roce pro vás máme nabídku limitované série účastnického funkčního trička v ceně 590 Kč. Objednat si ho můžete přímo v registračním formuláři. Registrace: Je možná prostřednictvím registračního formuláře. Úhrada startovného musí být provedena pod zaslaným variabilním symbolem (přidělené ID) a specifickým symbolem 1218 na účet pořadatele č. 7456266001/5500, Raiffeisenbank a.s., nejpozději 3 dny po registraci, jinak bude zrušena. Pro platby ze zahraničí: IBAN CZ4655000000007456266001, SWIFT kód: RZBCCZPP. Způsob platby SHA (shared). Majitel účtu: MARATON Brno, Gorazdova 91/2, Brno. Posledním dnem pro registraci a zároveň platbu převodem je 15. 4. 2020. Do 11. 4. 2019 bude otevřena elektronická registrace s platbou pouze v hotovosti přímo na místě výdeje startovních tašek. Každý účastník je povinen zadat platný e-mail, na který mu budou zaslány pokyny pro platbu. Po dokončení registrace doporučujeme zkontrolovat své údaje v seznamu přihlášených a případné reklamace řešit bezodkladně prostřednictvím e-mailové adresy info(@)BehejBrno.com. Registrace jednotlivců je možná rovněž 17., 18. a 19. 4. 2020 v místě výdeje startovních tašek. Platba musí být provedena v hotovosti na místě v předepsané výši. Registrace štafet a týmů na místě již není možná. Startovné je nevratné, pořadatel umožňuje pouze přepis registrace na jiného účastníka, nejpozději však do 10. 4. 2020. Přepis je možný pouze jednou. Kategorie jednotlivci půlmaraton:
 • Muži absolutní pořadí – bez věkových kategorií
 • Ženy absolutní pořadí – bez věkových kategorií
 • JM (junioři A) 15 – 17 let
 • JŽ (juniorky A)  15 – 17 let
 • MA (muži A) 18 – 39 let
 • ŽA (ženy A) 18 – 34 let
 • MB (muži B) 40 – 49 let
 • ŽB (ženy B) 35 – 44 let
 • MC (muži C) 50 – 59 let
 • ŽC (ženy C) 45 – 54 let
 • MD (muži D) 60 – více let
 • ŽD (ženy D) 55 – více let
Kategorie desítka: (pořadí v kategoriích se nevyhlašuje, bude však zveřejněno ve výsledkových listinách)
 • Muži absolutní pořadí – bez věkových kategorií
 • Ženy absolutní pořadí – bez věkových kategorií
Pro zařazení do kategorie je rozhodující ročník narození. Junioři / juniorky do 18 let se půlmaratonu | desítky mohou zúčastnit pouze se souhlasem svých odpovědných zástupců a jsou povinni při vyzvednutí startovních čísel doložit vyplněný a podepsaný formulář  Čestné prohlášení zákonného zástupce 2020. Štafetový půlmaraton: Dvou nebo čtyřčlenné štafety bez rozdílu kategorií. Studentské štafety mohou být složeny bez výjimky pouze ze studentů. Štafety se registrují od 1. 11. 2019 do 15. 4. 2020 v samostatném formuláři. Určení pořadí běžců na jednotlivých úsecích je na rozhodnutí kapitána a pořadatelem nebude sledováno. Pro předávku je vyčleněn speciálně označený prostor. Zde si členové štafety předají úsek dotykem ruky. Klasifikace štafet je dána dle pořadí v cíli. Délka jednotlivých úseků je rozdílná (1. úsek 4 km, 2. úsek 6,5 km, 3. úsek 4 km, 4. úsek 6,5 km). Na předávce (Velodrom) bude k dispozici občerstvení, toalety a místo pro převlečení. Doprava na místo předávky je individuální, vzhledem k dopravním omezením je nejrychlejším způsobem přesun pěšky po vlastní ose. Úschova zavazadel v místě předávky (Velodrom) je možná stejným způsobem jako v místě startu. Týmový půlmaraton: Týmy se sestavují z již zaregistrovaných závodníků, kteří individuálně uhradili startovné. Každý člen týmu absolvuje celou trať. Do pořadí se započítávají výsledky nejlepších tří běžců týmu v cíli. Počet členů týmu není omezen, musí však mít minimálně 3 členy bez rozdílu kategorií. Registrace a editace týmů začíná 15. 3. 2020 a končí 16. 4. 2020. ACSPORT.cz Běh pro radost!: Otevřený pro všechny, kteří si zatím netroufají na delší distance ale chtějí zažít atmosféru velkého závodu. Běží se na vzdálenost 2.109,50 m (1/10 půlmaratonu). Odstartuje společně s charitativním během pro Ranou péči. Dětský běh centrem Brna minipůlmaraton | minidesítka: Otevřený dětský a juniorský běh na vzdálenost 2.109,50 m (1/10 půlmaratonu) a 1.054,75 m (1/10 desítky) centrem města Brna. Pro věkovou kategorii 11–14 let Minipůlmaraton (dva okruhy), pro 6 – 10 let je přichystána Minidesítka (jeden okruh). Mladší 6 let mohou běžet pouze Minidesítku se zletilým doprovodem.
 • Minipůlmaraton starší žáci, 14 –15 let
 • Minipůlmaraton mladší žáci, 11–13 let
 • Minidesítka hoši, 6 –10 let
 • Minipůlmaraton starší žákyně, 14 –15 let
 • Minipůlmaraton mladší žákyně, 11 –13 let
 • Minidesítka dívky, 6 –10 let
 • Děti s rodičovským doprovodem (společná kategorie dívky, hoši),  0 – 5 let
Vypsané prémie a ceny pro vítěze: Peněžní prémie pro prvních pět závodníků kategorie mužů a žen v absolutním pořadí půlmaratonu (pro desítku nejsou peněžní prémie za absolutní pořadí vypsány). První tři v každé vypsané kategorii získají pohár a věcné ceny. Vypsané peněžní prémie – celkové pořadí půlmaraton Muži/Ženy:
 • 1. místo 5.000 Kč
 • 2. místo 3.000 Kč
 • 3. místo 2.000 Kč
 • 4. místo 1.000 Kč
 • 5. místo 500 Kč

Program závodního dne:

9.30      start dětských a juniorských závodů na trati minidesítka | minipůlmaraton 10.00    start „ACSPORT.cz běhu pro radost!“ na vzdálenost 2,1 km a charitativního běhu centrem Brna – Minidesítka pro ranou péči. 10.30    řazení závodníků hlavního závodu na start 11.00    společný start půlmaratonu, desítky a štafet 11.35    předpokládaný doběh vítěze závodu na 10,5 km 12.10    předpokládaný doběh vítěze půlmaratonu 13.30    vyhlášení výsledků, dekorování vítězů jednotlivých kategorií V průběhu celého dne bude probíhat doprovodný program.

Startovné půlmaraton:

 • Základní startovné, přihlášení do 31. 10. – 550,00 Kč, nebo 23 Eur
 • Základní startovné, přihlášení do 31. 12. – 600,00 Kč, nebo 25 Eur
 • Základní startovné, přihlášení do 31. 3. – 700,00 Kč, nebo 29 Eur
 • Základní startovné, přihlášení od 4. do 11. 4. – 800,00 Kč, nebo 33 Eur
 • Základní startovné, přihlášení od 12. do 14. 4. – 900,00 Kč, nebo 37 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení do 31. 10. – 500,00 Kč, nebo 20 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení do 31. 12. – 550,00 Kč, nebo 23 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení do 31. 3. – 600,00 Kč, nebo 25 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení od 4. do 16. 4. – 700,00 Kč, nebo 29 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení od 17. do 19. 4. – 800,00 Kč, nebo 33 Eur

Startovné desítka:

 • Základní startovné, přihlášení do 31. 10. – 550,00 Kč, nebo 23 Eur
 • Základní startovné, přihlášení do 31. 12. – 600,00 Kč, nebo 25 Eur
 • Základní startovné, přihlášení do 31. 3. – 650,00 Kč, nebo 28 Eur
 • Základní startovné, přihlášení od 4. do 11. 4. – 750,00 Kč, nebo 31 Eur
 • Základní startovné, přihlášení od 12. do 14. 4. – 900,00 Kč, nebo 37 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení do 31. 10. – 500,00 Kč, nebo 20 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení do 31. 12. – 550,00 Kč, nebo 23 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení do 31. 3. – 600,00 Kč, nebo 25 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení od 4. do 16. 4. – 700,00 Kč, nebo 29 Eur
 • Studentské startovné, přihlášení od 17. do 19. 4. – 800,00 Kč, nebo 33 Eur

Startovné Štafety (pouze půlmaraton):

 • Základní startovné, otevřený závod, přihlášení do 31. 12. – 2000 Kč, nebo 83 Eur
 • Základní startovné, otevřený závod, přihlášení do 31. 3. – 2500 Kč, nebo 104 Eur
 • Základní startovné, otevřený závod, přihlášení do 10. 4. – 2900 Kč, nebo 120 Eur
 • Studentské štafety, přihlášení do 31. 12. – 1200 Kč, nebo 50 Eur
 • Studentské štafety, přihlášení do 31. 3. – 1700 Kč, nebo 71 Eur
 • Studentské štafety, přihlášení do 15. 4. – 2200 Kč, nebo 92 Eur
Studenti a držitelé ISIC průkazů od 15 do 26 let věku mají slevu ze startovného. V příslušném poli v registračním formuláři vyberte „student“. Při vyzvednutí startovní tašky je třeba tuto skutečnost doložit průkazem ISIC nebo jiným dokladem.

Startovné  ACSPORT.cz Běh pro radost

 • Startovné pro přihlášené předem 200 Kč, na místě 250 Kč.

Startovné Dětský Běh centrem Brna minipůlmaraton | minidesítka:

 • Startovné jednotné 100 Kč. Doprovod startovné neplatí.

Jak přepsat startovné:

 1. Nový účastník se řádně zaregistruje ZDE.
 2. Po obdržení potvrzovacího mailu nám zašlete jeho ID a vaše ID
 3. Použijte mailovou adresu info@behejbrno.com
 4. Po přepisu obdržíte potvrzovací email.
 5. Zkontrolujte vše ve výpisu přihlášených ZDE.

Dárkové poukazy na závod:

Využijte možnost věnovat svým známým a kamarádům dárkový poukaz na 7. ročník CRAFT Brněnského půlmaratonu. Stačí zaregistrovat obdarovaného (do kontaktní adresy zadat svoji – aby to bylo překvapení), napsat požadovaný text na info@BehejBrno.com a my se o vše postaráme. A také nezapomeňte zaplatit startovné dle potvrzovacího emailu.

Pravidla závodu:

 • Závodu se mohou zúčastnit pouze přihlášení a registrovaní závodníci, kteří se prezentovali a uhradili startovné v předepsané výši
 • Každý závodník musí mít viditelně umístěné startovní číslo (nikoliv na zádech) a rovněž čip musí být umístěn dle pokynů organizátora a to po celou dobu závodu
 • Čas je měřen od startovního výstřelu po proběhnutí cílem. Tento čas rozhoduje o konečném pořadí
 • Všem závodníkům se zakazuje během závodu používat jakékoliv dopravní prostředky
 • Běžet mimo vyznačenou trať je zakázáno. Porušení tohoto pravidla je důvodem k diskvalifikaci
 • Závod se koná za každého počasí. Ředitel závodu má za závažných okolností právo závod zrušit či přerušit, a to s ohledem na zdraví závodníků
 • Všichni účastníci jsou zodpovědní za svou dostatečnou fyzickou kondici a stav
 • Všichni účastníci nesou plnou odpovědnost za vlastní bezpečnost a startují na vlastní nebezpečí
 • Všichni závodníci jsou povinni respektovat nařízení a pokyny pořadatelů
 • Pořadatel nenese odpovědnost za případné újmy na zdraví či majetku, způsobené účastí v závodě či jeho sledováním
 • Pořadatel si vyhrazuje právo přerušit či ukončit registraci bez předchozího oznámení
 • Registrace je platná až po připsání částky na účet pořadatele. Nebude-li částka připsána na účet pořadatele do 3 dnů od provedení registrace, bude tato zrušena
 • Rozhodující pro výši startovného je den vytvoření registrace
 • Registrační poplatek (startovné) je nevratný v plné výši
 • Při osobní registraci musí být startovné uhrazeno hotově a v plné výši
 • Pořadatel si vyhrazuje právo odpustit startovné ve vybraných případech

Parkování v centru Brna: