Gorkého 40, Brno-střed
+420 607 028 171
info@behejbrno.com

Běžci pomáhají dětem

PODPORUJEME DÁL DĚTI S POSTIŽENÍM ZRAKU

 

Bike & Run Festival opět podporuje pomoc dětem s postižením zraku. Účastníci závodů mohou při registraci věnovat dobrovolný příspěvek ze startovného brněnské pobočce Společnosti pro ranou péči. Poradkyně ze společnosti jezdí do rodin, které vychovávají doma dítě s postižením zraku, často s dalšími vážnými zdravotními problémy, a pomáhají rodině tuto těžkou životní situaci zvládnout. Ukazují rodičům, jak s dětmi cvičit, aby si co nejvíce zlepšily vidění i další schopnosti a byly tak co nejsamostatnější. Díky rané péči mohou děti s postižením vyrůstat doma a jejich rodiče v tom nejsou sami.

Raná péče je pro rodiny bezplatná a jen díky dárcům se společnosti daří podporovat všechny rodiny, které o pomoc oprávněně požádají – aktuálně je to 150 rodin. Za tři roky společných akcí běžci už na ranou péči přispěli celkem 75 430 Kč! Za tyto peníze už společnost pořídila speciální hračky pro zrakovou stimulaci, patentovaný test Teller pro funkční vyšetření zraku a pokryla z nich část nákladů na regenerační pobyt pro rodiny. Děkujeme!

Každý, kdo se registruje na Bike & Run Festival, může na ranou péči přispět 50 nebo 100 Kč. Výtěžek společnost použije na zakoupení služebního auta. Proč je auto potřeba? Raná péče pomáhá doma, kde je to nejefektivnější – děti ve známém prostředí lépe pracují a rodiče nejsou vyčerpané z cestování a uklidňování dětí. Pomoc se dostane i do nejmenších obcí v odlehlých oblastech – poradkyně jezdí po celém Jihomoravském kraji a také do kraje Zlínského a na Vysočinu, někdy až 150 km daleko od Brna. Na cestách k rodinám ujedou ročně více než 75 000 km! Často do rodin vozí objemné rehabilitační pomůcky nebo hračky na zapůjčení, které by si rodina jinak nemohla vyzkoušet. Spolehlivá a bezpečná auta jsou pro ně nezbytností.

Také Vy můžete přispět na ranou péči, která pomáhá otevřít oči dětem s postižením zraku: věnujte svůj příspěvek při registraci na závod zde http://championchip.cz/RegSystem/akce/BehBrnem2019.

Děkujeme všem, kdo nám pomáhají pomáhat!

Kontakty:

Společnost pro ranou péči, pobočka Brno
Tel. 541 236 743, 777 234 034
e-mail: brno@ranapece.cz
Uzbecká 32, 625 00 Brno
www.ranapece.cz/brno