Hlavní závod startuje v sobotu 22. 9. 2018 ve 20 hodin na ulici Husova v Brně. Dětské závody startují v 18:30 hodin tamtéž. Start charitativního běhu „Půlmíle pro ranou péči“ je naplánován na 19:00 hodin.

Vyzvednutí startovních tašek probíhá:

  •         v pátek 21.9. od 12 do 18 hodin v Běžecké speciálce BehejBrno.com na ulici Gorkého 40
  •         v sobotu 22.9. od 15 do 19 hodin v tělocvičně MU Pod Hradem na ulici Údolní 3. Dětské kategorie a Půlmíle pro Ranou péči do 18:00

Startovní tašku nemusí vyzvedávat závodník osobně.

Registrace nově příchozích bude možná ještě v místě výdeje startovních tašek v pátek 21.9. a v sobotu 22.9. do 19 hod. (dětské kategorie do 18 hod.). Platba musí být provedena v hotovosti na místě.

V prostoru zázemí pro závodníky v tělocvičně Pod Hradem budou k dispozici převlékárny, toalety, sprchy a možnost úschovy věcí. Mobilní toalety budou i před hotelem International na ulici Husova.


Trasa závodu a bezpečnost:

Na trase dbejte zvýšené opatrnosti zejména na schodech nebo při výběhu z hradního příkopu, kde je snížená výška stropu. Buďte ohleduplní i vůči ostatním závodníkům. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme používat sluchátka a jiné audio pomůcky. Doporučujeme použití čelovek,  budou v místě výdeje startovních čísel k prodeji. Ne všechny úseky tratě jsou osvětleny.


Systém závodu:

Běží se dva okruhy. Okolo Červeného kostela se běží pouze první kolo. Start je společný pro všechny kategorie. Řaďte se prosím na start podle své aktuální výkonnosti. Zkontrolujte viditelnost startovního čísla na hrudi a upevnění čipu na noze (těsně nad kotníkem nebo tkaničkách od bot). Bez čipu vám nebude změřen čas.


Občerstvení:

Pro závodníky je na trati připravena průběžná občerstvovací stanice v prostoru startu a cíle na Husově ulici (cca 4 km). Každý závodník obdrží občerstvení i po doběhu v prostoru nádvoří Moravské galerie.


V cíli:

Do cíle dobíhejte vyznačeným koridorem v pravé části cílové brány, pro průběh do dalšího kola je určená levá část cílové brány. Poté prosím neprodleně odevzdejte čip a nezůstávejte v prostoru cíle. Po doběhu obdrží každý účastník medaili a občerstvení v prostoru nádvoří Moravské galerie. 

Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů proběhne v prostoru startu a cíle cca ve 21:15 hod, případně dříve, ihned po doběhu medailistů všech kategorií.

Časový harmonogram:

od 17:00 stánky partnerů a doprovodný program
od 18:30 start dětských běhů – Míle a Půlmíle
od 19:00 start charitativního běhu „Půlmíle pro ranou péči“
od 19:30 vyhlášení výsledků dětských běhů a řazení závodníků na start
20:00 start závodů na 5,10 mil
cca 20:40 předpokládaný doběh vítěze závodu
cca 22:00 vyhlášení výsledků a dekorování vítězů jednotlivých kategorií

Výsledky:

Každý účastník obdrží svůj výsledný čas sms zprávou. Oficiální výsledky budou zveřejněny na webu. Průběžné výsledky naleznete na livetimingu zde


Doprovodný program:

Na ulici Husova budou připraveny stánky partnerů a občerstvení.

Parkování:

V den závodu je možné parkovat na plochách v centru města. Nejbližší zastávka MHD je Česká nebo Šilingrovo náměstí.

Všechny informace naleznete také na webu v sekci Pro běžce.

loading