Užijte si Brno s celou rodinou i nad rámec aktivního zapojení do závodu. Využijte o víkendu zvýhodněné vstupné do několika expozic, památek a zajímavých míst v Brně. Stačí u vstupu předložit startovní číslo.

Turistické informační cetnrum města Brna pro vás připravilo 10% slevu na vstupném do Brněnského podzemí

Mincmistrovský sklepMincmistrovský sklep
Seznamte se s historií mincovní ražby v Brně v historických sklepních prostorech. Budete-li mít štěstí, mincmistr Bruno Vám osobně vyrazí pamětní minci. Vtáhneme Vás do historie Dominikánského náměstí a dnes již zaniklé Královské kaple. Expozice mincovní ražby, vývoj Dominikánského náměstí (včetně dobových fotografií), existence i zánik původně gotické královské kaple.


KDY:
24.-25.9.2016, od 9:30 do 18:00, poslední vstup 17:30
KDE: Dominikánské náměstí 1 (vstup z Panenské ulice)

LabyrintLabyrint pod Zelným trhem
Komentovaná prohlídka unikátní soustavy středověkých chodeb a sklepů. Návštěvníci si udělají představu, jak byly sklepy využívány v dobách svého vzniku. Poznají, jak se uchovávaly potraviny v dobách, kdy sklepy nahrazovaly lednice. Seznámí se i s vývojem osvětlovadel používaných v podzemí od prvních pochodní přes louče a loučníky až po lojové či parafínové svíčky a petrolejové lampy. Součástí prohlídky je alchymistická laboratoř připomínající slavné lékaře, lékárníky a fyzikusy, kteří v Brně působili a proslavili město po celé Evropě. Na místní vinařskou tradici upozorňuje starý vinný sklep a historická krčma. O stinných stránkách života v dávných dobách vyprávějí repliky městského pranýře a klece bláznů, které v 17. století stávaly na tržišti. Při prohlídce je třeba zdolat 212 schodů.
KDY: 24.-25.9.2016, od 9:00 do 18:00, poslední vstup v 17:30, doporučujeme rezervaci
KDE: Zelný trh 21, Brno

Kostnice u sv.JakubaKostnice u sv. Jakuba
Kostnice je bezpochybně nejunikátnější částí brněnského podzemí, jejíž prostory byly objeveny při rekonstrukci Jakubského náměstí v roce 2001. Z antropologických rozborů vyplývá, že jsou zde pochovány také oběti středověkých morových a cholerových ran, válečných událostí z doby třicetileté války a švédského obléhání. Počet pohřbených se odhaduje na více než 50 tisíc, čímž se řadí na 2. druhé místo v Evropě do počtu pohřbených hned po pařížských katakombách.

KDY: 24.-25.9.2016, od 9:30 do 18:00, poslední vstup 17:30
KDE: Dominikánské náměstí 1 (vstup z Panenské ulice)

———————————————————————————————————————

Muzeum města Brna vám poskytne standardní snížené vstupné do expozic hradu Špilberk

KDY: sobota 24.9.2016, dle návštěvních hodin
KDE: hrad Špilberk

Můžete si prohlédnout Kasematy, Jihozápadní bastion a jiné stálé expozice, rozhlednu i výstavy.

 

loading