Závod startuje v neděli 22. 4. 2018 v 11 hodin na Rašínově ulici (před kostelem sv. Jakuba) v Brně. Dětské závody v 9:30 hodin tamtéž. Start charitativního běhu „Minidesítka pro ranou péči“je v 10:00.


Na základě přidělených startovních čísel bude probíhat výdej startovních tašek. Nenechávejte vyzvednutí startovního čísla na poslední chvíli!

  • v pátek 20. dubna od 11:00 do 18 hodin v Běžecké speciálce na ulici Gorkého 40
  • v sobotu 21. dubna od 9 do 14 hodin v Běžecké speciálce na ulici Gorkého 40
  • v neděli 22. dubna od 8 do 10:30 hodin v zázemí pro závodníky v ZŠ Rašínova

Startovní tašku nemusí vyzvedávat závodník osobně.

Online registrace je možná až do čtvrtka 19. 4. 2018, poslední možnost uhradit startovné bankovním převodem je však středa 18. 4., po tomto termínu probíhá platba už jen v hotovosti v místě výdeje startovních tašek.

Registrovat se můžete také na charitativní běh „Minidesítka pro ranou péči“- online nebo přímo na místě.

V prostoru zázemí pro závodníkyZŠ Rašínova budou k dispozici převlékárny, toalety a možnost úschovy věcí. Mobilní toalety budou i na náměstí Svobody.


Systém závodu:

Prostudujte si plánek prostoru startu a cíle a také mapu závodu. Závodníci Brněnské desítky běží jeden okruh, závodníci přihlášení na Brněnský půlmaraton běží dva okruhy. Každý kilometr je značený podél trati.

Startovní koridory nebudou, řaďte se prosím na start podle své aktuální výkonnosti. Všichni závodníci (půlmaraton, desítka, štafety) startují společně. Zkontrolujte viditelnost startovního čísla na hrudi a upevnění čipu na noze. Bez čipu vám nebude změřen čas. Z bezpečnostních důvodů nedoporučujeme používat sluchátka a jiné audio pomůcky. Prosím věnujte zvýšenou pozornost předpovědi počasí a přizpůsobte tomu svůj pitný režim a oblečení.

Štafety
Startují 2 až 4členné štafety. Určení pořadí běžců na jednotlivých úsecích je na rozhodnutí kapitána a pořadatelem nebude sledováno. Pro předávku je vyčleněn prostor na Velodromu a na náměstí Svobody. Délka jednotlivých úseků je rozdílná (1. úsek 4 km, 2. úsek 6,5 km, 3. úsek 4 km, 4. úsek 6,5 km). Na předávce (Velodrom) bude k dispozici občerstvení, toalety a místo pro převlečení. Doprava na místo předávky je individuální, vzhledem k dopravním omezením je nejrychlejším způsobem přesun pěšky po vlastní ose. Úschova zavazadel v místě předávky (Velodrom) je možná stejným způsobem jako v místě startu.


Občerstvení:

Pro závodníky je na trati půlmaratonu připraveno pět občerstvovacích stanic (3,2 – 6,6 – 10,5 – 13,7 – 17 km), na desítce dvě (3,2 – 6,6 km). Každý závodník obdrží občerstvení i po doběhu v cílovém prostoru.


V cíli:

Do cíle dobíhejte do cílové brány. Pro průběh do dalšího kola je určená obrátka cca 10 metrů před cílovou bránou. Po doběhnutí prosím neprodleně odevzdejte čip a nezůstávejte v prostoru cíle. Po doběhu obdrží každý účastník pamětní medaili a občerstvení.

Vyhlášení výsledků a dekorování vítězů proběhne před ZŠ Rašínova ul. v cca 13:30 hodin.


Časový harmonogram před ZŠ Rašínova ul.:

9:30 start Minipůlmaraton/Minidesítka – dětské a juniorské běhy
10:00 Start charitativního běhu „Minidesítka pro ranou péči“
10:30 řazení závodníků hlavního závodu na start
11:00 společný start půlmaratonu, desítky a štafet
11:35 předpokládaný doběh vítěze závodu Brněnská desítka
12:10 předpokládaný doběh vítěze závodu Brněnský půlmaraton
cca 13:30 vyhlášení výsledků, dekorování vítězů jednotlivých kategorií

V průběhu celého dne bude probíhat doprovodný program před ZŠ Rašínova ul.


Výsledky:

Každý účastník obdrží svůj výsledný čas sms zprávou. Oficiální výsledky budou zveřejněny na webu v sekci Výsledky.

 

 

loading