CRAFT Brněnský půlmaraton/Desítka běžcům nabízí jedinečnou šanci proběhnout se místy, kudy to za normálních okolností jde jen velmi stěží.

Start i cíl se nachází v centru Brna na Jakubském náměstí

Přes náměstí Svobody se běžci vydávají vstříc trati závodu.

Buď na jeden okruh dlouhý 10,55 km (Desítka), nebo zdolají celou trať půlmaratonu v délce 21,1 km (okruhy dva). Ze startu se závodní pole rozeběhne mírně z kopce pěší zónou Masarykovy ulice a pokračovat bude po ulici Nádražní a Nové Sady až k hale Rondo.

Podél řeky Svratky ulicí Poříčí se závodníci dostanou až k areálu BVV a následně k Velodromu (brněnským známý jako „Favál“). A tady je čeká něco, co jim nenabídne asi žádný jiný podobný závod. Absolvují celý jeden okruh po povrchu, který jinak brázdí jen galusky dráhových speciálů. Na Velodromu je připravena první občerstvovací stanice. Voda, iontové nápoje, ovoce atd.

Vzápětí následuje další dlouhý úsek podél areálu BVV a běžci se dostanou k bráně číslo 7, kde začíná část závodu areálem výstaviště. Po vyběhnutí bránou číslo 10 a po zdolání krátkého stoupání se provléknou kolejovou smyčkou u tramvajového depa. Výstaviště budou mít po pravé ruce v dlouhém rovném úseku, vedoucím ulicí Hlinky až k hlavnímu vchodu a nádvoří výstaviště. Tam je připravena druhá občerstvovací stanice pouze s pitným režimem.

Dále se trať u hotelu Voroněž napojuje na již známou trasu. V jejím protisměru se běžci dostávají zpět na  náměstí Svobody, kde je mohou povzbudit přítomní diváci. Do cíle se však dostanou až po otočce na Rašínově ulici, po které je čeká již jen 150 metrů dlouhý finish a cíl.

A pro ty, co si dají celý půlmaratón pěkně ještě jedno kolo…

Všichni, kteří doběhnou do cíle se mohou radovat z originálních medailí.

Součástí závodu je i spolupráce s charitativními organizacemi.

Na vítěze čekají peněžní prémie i hodnotné ceny.

Celá trať je oficiálně změřena v souladu s pravidly atletiky, schválenou metodikou IAAF/AIMS pro měření tratí mimo dráhu a její délka odpovídá délce půlmaratonu, tj. 21 097,5 m.

loading